Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras

Ventos g. 7A Kuršėnai
Šiaulių r. LT-81157

Telefonas  8 41 583422

Dovanos ankstukams

Virginija  Šimkienė yra aktyvi tautodailininkė tekstilininkė. Jos galva pilna įvairiausių mezgimo ir nėrimo raštų. 2016 metais buvo išrinkta geriausia Šiaulių rajono metų tautodailininke. Virginija nuolat mezga savo šeimos nariams, draugams, pažįstamiems. Amatų centrui nunėrė užuolaidėles, kurios šiuo metu puošia antro aukšto langus. Užsiima visuomenine veikla. 2015 metais amatų centre organizavo mezgimo popietę, kurios metu numezgė daug kojinių, kepuryčių. Iš labdarai suaukotų pinigų nupirko sauskelnių, saldainių, spalvinimo knygučių, pieštukų ir viską nuvežė į Šiaulių kūdikių namus.

2018 m. pavasary Virginija iš Šiaulių siūlų parduotuvės „Siūlų namai“ gavo nemokamai siūlų. Juos padalijo mokančioms megzti moterims, kurios per vasarą mezgė kojines naujagimiams. Daugiausia porų numezgė Elena Kaziukaitienė, Regina Gapšienė, Virginija Šimkienė. Numegztus darbus Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė ir tautodailininkė Virginija Šimkienė nuvežė  į Šiaulių Moters ir vaiko klinikos Naujagimių ir naujagimių intensyviosios terapijos skyrių. Skyriaus vedėja Virginija Gedvilienė padėkojo už dovanas ir užsiminė, kad mažyliams reikia kepuryčių.

 Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras nupirko siūlų ir kartu su Virginija Šimkiene 2018 m. rugsėjo 25 – 26 dienomis pakvietė moteris į renginį „Savo rankų šiluma sušildykime ankstukus“. Buvo mezgamos kepuraitės ankstukams, kūdikiams. Virginija Šimkienė, Regina Gapšienė, Irena Šlefendorfienė, Rolanda Bitienė, Staselė Budinienė, Birutė Baniulienė numezgė 63 kepurytes ankstukams, o Elena Kaziukaitienė iš savo siūlų numezgė 100 porų kojinyčių. Visuomenininkė Virginija Šimkienė ir Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro darbuotoja Ilona Motuzienė visus mezginius  nuvežė į Šiaulių Motinos ir vaiko kliniką ir padovanojo ankstukams. Skyriaus vedėja Virginija Gedvilienė dėkojo už dovanas. Parodė megztą liemenę, kurių reikėtų naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje. Grįštant atgal į Kuršėnus, mezgėjos Virginijos Šimkienės  galvoje sukosi mintis, kur gauti siūlų, kaip greičiau numegsti prašomų liemenių. Nieko nelaukdama, ji jau sekančią dieną susikvietė savo drauges: Astą Romaitienę, Ireną Šlefendorfienę ir ėmėsi darbo. Moterys numezgė vienuolika šiltų liemenių patiems mažiausiems, anksti į pasaulį atėjusiems kūdikėliams. Virginija džiaugiasi, kad jos ir kitų kuršėniškių moterų rankų darbo mezginiai šildys per anksti pasaulį išvydusius mažylius. Kalėdos - stebuklų metas.

 

 

 

Šaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amtų

centro tradicinių amatų veiklų organizatorė Ilona Motuzienė

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Nesutinku