Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

KONFERENCIJOJE KURŠĖNŲ DVARE – APIE KURŠĖNŲ, RAMYGALOS KERAMIKUS IR KERAMIKĄ, KAIP CIVILIZACIJOS ŽENKLĄ.

Balandžio 15-ąją Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras pradėjo išskirtinė projektą „Respublikinė keramikų paroda – konkursas „Lietuvos puodžių karalius“, kuris tęsis iki pat gegužės pabaigos, kai bus karūnuotas dešimtasis Lietuvos puodžių karalius. Projekto metu Kuršėnuose vyks keramikų parodos, edukacijos, konferencija ir geriausio Lietuvos puodžių karaliaus rinkimai.

Pirmasis šio projekto renginys Kuršėnų dvaro rūmuose – šeštadienį įvykusi konferencija „Keramika: nuo archeologijos iki Lietuvos puodžių karalių“, kuri į Kuršėnų sukvietė keramikus, tautodailininkus, žmones besidominančius krašto istorija, kultūra, keramikos tradicijomis.

Konferencijos dalyvius pasveikinęs Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas, išrinktasis meras Česlovas Greičius pažymėjo tokių renginių, kurie sieja šį skubantį pasaulį su istorija, kultūra ir jos ištakomis, svarbą ir reikšmingumą mūsų gyvenime.

„Šiame intensyvaus bėgimo, neslopstančios emigracijos laikotarpyje svarbu, kad mūsų tauta turėtumėme savo spalvą, kad Lietuva turėtų savo skambesį, savo skonį, savo toną, kad mūsų kalba skambėtų išdidžiai. Linkiu ir toliau būti savo krašto patriotais, kad mūsų kraštą žinotų, kaip Kuršėnų vyniotinio, ir Kuršėnų puodžių karaliaus, ir kitokių vertybių savo krašte, Lietuvoje ir pasaulyje“, – kalbėjo Česlovas Greičius, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas, išrinktasis meras.

Konferencijos dalyvius pasveikino ir Seimo narė Rima Baškienė. Konferencijoje pirmąjį pranešimą skaitė Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė, kuri apžvelgė Lietuvos puodžių karalių rinkimo istoriją, keramikos atsiradimo Kuršėnuose šaknis.

Tautodailininkė, keramikė Laima Kiškienė savo pranešime „Keramikų simpoziumai Ramygaloje“ palietė savo krašto keramikos atsiradimo istorijos ypatumus, visuomenės įsitraukimą į keramikos ir tautodailės renginių organizavimą, simpoziumų rengimą.

Didžiausio konferencijos dalyvių dėmesio sulaukė istoriko, profesoriaus Alfredo Bumblausko pranešimas „Katė ir puodas – civilizacijos ženklai“, kuriame labai vaizdžiai, su istorinėmis paralelėmis pateiktas istoriko požiūris į keramikos Lietuvoje atsiradimo ir žmonijos civilizacijos epochą.

Kaip informavo Kuršėnų dvaro kultūrinės veiklos koordinatorė Lina Šukienė, projekto vykdymo metu visų laukia labai daug įvairių renginių, skirtų keramikai, bet svarbiausias – gegužės 26 dieną Kuršėnuose vyksianti dešimtojo Lietuvos puodžių karaliaus inauguracija.

Konferencijos metu koncertavo grupė „Giedriaus trio“. Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, pagrindinis partneris Šiaulių rajono savivaldybė.

Straipsnio autorius Šiaulių rajono savivaldybės kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus, Šiaulių r. EKTAC nuotraukos

 

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.