Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

Kviečiame į Vydmanto Vertelio parodos atidarymo šventę

Maloniai visus kviečiame  2023 m. liepos 28 d. 15:00 val. į jubiliejinės Vydmanto Vertelio keramikos darbų parodos atidarymo šventę!

„Įėjęs į Vertelių šeimos kiemą, nesuabejosi, kieno čia namai. Kur pažvelgsi, prieš saulę šildosi puodynės, ąsočiai. Vieni saulės atokaitoje pūpso užmauti ant tvoros, kiti kabo pririšti pastogėje. O kur dar gausybė molinukų, pievelėje išrikiuotų ant rąstų, lentų. Vieni dar tik džiūsta, kiti puikuojasi išbaigtumu“.

Vydmantas Vertelis gimė IV Lietuvos Puodžių karaliaus – Jono Vertelio ir geriausios Lietuvos dekoruotojos – Jadvygos Vertelienės šeimoje, Kuršėnuose. Didelę dalį jaunystės praleido tėvų dirbtuvėse, kur teko lipdyti iš molio mašinėles netgi minkyti kojomis molį. Kartu su tėvais vykdavo prekiauti puodais į Šiaulių miesto turgų, įvairias muges. Tėvų dirbtuvėse ir gimė meilė moliui bei kūrybai.

1971 metais įsidarbino į Kuršėnų „Jiesios“ keramikos cechą žiedėju – mokiniu. Glazūruodavo suvenyrus, padėdavo tėvams pakrauti gaminių degimo krosnis.

1979 metais buvo priimtas į tautodailininkų gretas. 1986 metai įsirengė nuosavas keramikos dirbtuves. Nuo to ir prasidėjo tėvų, senelių amato perėmimas bei plėtojimas.

Nuo 1994 metų glaudžiai bendradarbiavo su keramikais iš Vokietijos. 1996 metais „Langer Stall“ galerijoje (Vokietija), kartu su vokiečių keramiku Rudi Markuske pristatė ekologiškai švarių, gyvenamųjų namų statybos detalių technologijos programą.

Nuo 2000 metų stažavosi Vokietijos keramikų Salka Smith, Feliks Smith, Petra Wessel bei Ralf Peter Karl dirbtuvėse. Dėka viešnagių svečioje šalyje, įgijo nemažą patirtį dirbant su keramika.

2008 metais tapo Kuršėnų miesto Metų žmogumi už Keramikos muziejaus - studijos įkūrimą, senųjų puodžių tradicijų išsaugojimą ir puoselėjimą bei tautodailės vertybių propagavimą. Savo namuose įrengtoje Keramikos muziejuje – studijoje eksponuojami senelių, tėvų ir paties Vydmanto Vertelio darbai. Keramikas priima ekskursijas, rodo kaip žiedžiami bei išdegami puodai, palaiko glaudžius ryšius su Lietuvos ugdymo įstaigomis.

Vydmantas Vertelis nuolatinis parodų dalyvis, aktyviai dalyvauja kūrybinėse keramikų dirbtuvėse, seminaruose, jo darbai pripažinti tautiniu paveldu.

Viso Vydmanto gyvenimo kūrybinius pasiekimus 2014 metais vainikavo Lietuvos Puodžių karaliaus titulas.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.