Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

Kelionė vaikų vasaros stovykloje „Senųjų amatų taku“ – nepamirštama vaikų patirtis

 

Kuršėnuose vykusi dieninė vaikų vasaros stovykla „Senųjų amatų taku“ tapo nepamirštamu nuotykiu ir įkvepiančia patirtimi visiems dalyviams!  

Kiekviena diena buvo skirta pažinti vis kitą senovės lietuvių amatą. Stovyklos metu dalyviai leidosi į molio pasaulį – lipdė pirmuosius keramikos gaminius, stebėjo žiedimo procesą, glazūravo. Susitiko su medžio drožėju, tautodailininku Raimondu Baškiu, kuris edukacijoje „Medinukų pasaka“ vaikus supažindino su medžio drožybos amatu, o ekskursija į „Medinukų muziejų“ atskleidė medžio apdirbimo įvairovę ir subtilybes. Kitą dieną stovyklautojai pasinėrė į šiaudinių sodų rišimo meną. Edukacinėje programoje „Lietuviško šiaudo paslaptys“ vaikai kartu su tautodailininke Maryte Januliene mokėsi rišti šiaudinius sodus. Karpinių dieną atvykusi tautodailininkė Alma Stugienė pristatė karpinių amatą, o edukacinės veiklos metu stovyklautojai remdamiesi tautosakos ir gamtos motyvais karpė popierines karūnas. Vėliau vaikai keliavo į Šiaulių rajono viešąją Vytauto Vitkausko biblioteką, kur žaidime „Misija: knygos“  pasinėrė į knygų pasaulį, o edukacijoje „Medinė skritė atgyja“ dekoravo medžio pjaustinius. Stovyklautojus pradžiugino muilo gamybos edukacija – „Kvapnią kasdienybę dovanojantis rankų darbo muilas“ su muziejininke Daiva Pagojiene. Šios veiklos metu dalyviai susipažino su muilo gamybos amatu, gamino muilą, kurį  praturtino įvairiais priedais. Vėliau stovyklautojai keliavo į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrą, kur jų laukė smagi pažintis su gyvūnėliais ir įvairios edukacijos.

Apsilankę VšĮ Dargaičių zoologijos sode vaikai išvydo čia auginamus gyvūnus, palygino alpakų, moheros, angoros, avių vilnų išskirtinumus. Kitą dieną stovyklautojai dalyvavo edukacinėje programoje „Nusivelsim sau veltinį“, kur naudodami vilnos pluoštą ir specialias adatas vėlė veltinukus. Vaikai prisilietė ir prie audimo amato – sertifikuota audėja Birutė Poškienė ir tautodailininkė Marytė Janulienė kvietė išmėginti senąsias audimo stakles.

Stovyklos uždarymo šventėje dalyvių laukė „Žemaitišks pasirokavėms“ su tautodailininke, tikra žemaite Alina Milašiene, kuri kalbino dalyvius žemaičių kalba, pristatė jos ypatumus ir išskirtinumą.

Ši stovykla buvo mokomoji, pažintinė, edukacinė ir pramoginė. Dėka stovyklos organizatorių, partnerių ir tautodailininkų dalyviai galėjo prisiliesti prie savo šaknų, išmokti naujų įgūdžių ir pajusti tikrąją senųjų amatų dvasią. Visos dieninės vaikų vasaros stovyklos metu  netrūko edukacijų, išvykų, žygių, žaidimų, šypsenų ir džiaugsmo.

Projektą rengė Asociacija „Šiaulių rajono tautodailininkų bendruomenė“. Projektas finansuojamas - Šiaulių rajono savivaldybės ir Asociacijos „Šiaulių rajono tautodailininkų bendruomenė“. Projekto partneriai: Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras, Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešoji biblioteka, Šiaulių rajono  Kuršėnų Pavenčių mokykla – daugiafunkcis centras.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.