Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

Kuršėnų dvare prasidėjo projektas „Kūrybinės dirbtuvės – „Tradiciniai amatai: pažink, įamžink, pasidalink“

2022 m. rugsėjo 30 d. Kuršėnų dvaro rūmų Baltojoje salėje startavo projektas, kūrybinės dirbtuvės „Tradiciniai amatai: pažink, įamžink, pasidalink“.

Projektas prasidėjo nuo konferencijos – „Tradiciniai amatai videoįrašuose“. Konferencijos dalyvius sveikino Seimo narės Rimos Baškienės patarėja Ada Grakauskienė ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Diana Martinaitienė.

Pranešimus skaitė: Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė – „Šiaulių rajono tradiciniai amatai ir jų meistrai“; TV laidos „Ryto suktinis“ autorė ir vedėja, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė – „Kodėl įamžinti, ką įamžinti, kaip įamžinti, kad būtų turininga ir amžiams užfiksuota tradicija“; TV laidos „Labas iš Kelmės“ autorė, dokumentinių kraštotyrinių filmų kūrėja Rita Ščiglinskienė – „Gyvosios tradicijos geroji patirtis“; VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus vedėjas Paulius Uleckas – „Tradicinių amatų išsaugojimas ir įamžinimas – valstybės prioritetas“.

 

Projekto tikslas – populiarinti Kuršėnų krašto senuosius amatus ir užtikrinti jų išsaugojimą. Videoįrašuose ir nuotraukose įamžinti tėvų ir protėvių tradicinius amatus – sukurti dokumentinį filmą.

Tautinis paveldas ir tradiciniai amatai yra svarbi valstybės etninės kultūros dalis. Siekiant išsaugoti ir populiarinti tautinio paveldo produktus būtinas atitinkamas dėmesys gyvosios tradicijos įamžinimui. Todėl pasitelkiant kino kamerą ir skaitmeninių vaizdų panaudojimą laboratorijos dalyviai, bus kviečiami PAŽINTI Kuršėnų krašto senuosius amatus, juos ĮAMŽINTI bei jais PASIDALINTI filmuojant ir kuriant dokumentinį filmą apie Kuršėnų krašto amatus – puodininkystę ir medžio drožybą.

Nuo 2022 spalio 5 d. iki 2022 m. lapkričio 24 d. numatomos projekto veiklos: išvykos, edukacijos, kūrybinės dirbtuvės/laboratorijoje ir ekskursijos.

 

Konferencija buvo transliuojama internetu tiesiogiai.

Projektą „Tradiciniai amatai: pažink, įamžink, pasidalink“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Šiaulių rajono savivaldybė projekte dalyvauja partnerio teisėmis.

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.