Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. + 370 41 41 64 44

MOKYTOJOS, TAUTODAILININKĖS, KURŠĖNŲ MIESTO GARBĖS PILIETĖS SIGITOS LUKIENĖS TAPYBOS DARBŲ PARODA EKSPONUOJAMA VILNIUJE

Mokytojų dienos proga, Vilniuje, Kalbos ir kultūros institute „Lingua Lituanica“ atidaryta kuršėniškės tautodailininkės, Kuršėnų miesto garbės pilietės, Lietuvos garbės kraštotyrininkės, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyriaus narės, Lauryno Ivinskio kalendorių muziejaus įkūrėjos, ilgametės lietuvių kalbos mokytojos, nuostabiai darbščios, kūrybingos ir sąmojingos žemaitės Sigitos Lukienės tapybos darbų paroda. Renginyje susitiko ir apie bendrus ateities planus su LKD Valdybos pirmininke pasikalbėjo Kuršėnų skyriaus ir „Lingua Lituanica“ grupės narės. Paroda veiks iki 2022 m. sausio 5 dienos. Į Sigitos Lukienės darbus kasdien žvelgs lietuvių kalbos kursų lankytojai ir iš jų semsis įkvėpimo ir idėjų pažindami lietuvių kalbą, Lietuvą ir jos žmones.

        Sigitos Lukienės nuveiktų darbų kraitis neišmatuojamas ir neaprašomas: parašyta apie 50 kraštotyrinių darbų, šimtai  kilometrų nueita kraštotyrinėse ekspedicijose po Šiaulių rajoną,  o kiek jėgų ir širdies įdėta kuriant Lauryno Ivinskio kalendorių ekspoziciją ir  steigiant geriausio metų kalendoriaus Lauryno Ivinskio premiją, kurios vertinimo komisijoje visada dalyvauja. Sigita Lukienė tapo, siuvinėja, mezga, neria,  suka žemaitišką kastinį, juo vaišina svečius, kolekcionuoja įvairiaspalves staltieses. Sigita Lukienė altruistiškai rūpinasi kuršėniškių šviesuolių įamžinimo vietomis, minėjimuose visada  rūpestingai parenka ir pasako prasmingus žodžius. Įsteigus Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyrių, pirmiausia  buvo pakviesta  visada nuotaikinga ir nuoširdi mokytoja Sigita Lukienė, aktyviai dalyvaujanti draugijos veikloje.

    Visų mylimai mokytojai Sigitai jos autorinių tapybos  darbų parodos atidarymo metu nuoširdžius linkėjimus  ir spalvingų gėlių puokštę  nuo  Lietuvos respublikos Seimo narės, kuršėniškės Rimos Baškienės perdavė patarėja Ingrida Tamulevičiūtė. Daug gražių padėkos žodžių, dovanų, gėlių buvo skirta gerbiamai Sigitai:  ją sveikino  ir į parodą Vilniuje atlydėjo Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyriaus nariai, Šiaulių r. savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė  Birutė Poškienė, Šiaulių rajono kraštotyros draugijos pirmininkė  Laimutė Varkalienė, Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė.

    Sigita dalyvius apdovanojo vertingiausiomis savo darbščių rankų ir geros širdies dovanomis.

 Parodos dalyviai dėkoja Kalbos ir kultūros instituto „Lingua Lituanica“ direktorei  prof. dr. Irenai Kropienei, Lietuvių kalbos draugijos pirmininkei  prof. dr Genovaitei Kačiuškienei už  gražią šventę, Šiaulių r. savivaldybės administracijai už galimybę nuvykti į Vilniuje eksponuojamos parodos atidarymą.

 

Vida Ragauskienė, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyriaus pirmininkė

Nuotraukos Giedrės Karkalienės ir Vidos Ragauskienės

Gautas sutikimas informaciją viešinti

 

 

 

 

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Nesutinku