Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras pripažintas SĖKMINGIAUSIAI DIRBANČIU LIETUVOJE 2022

2022 m. gruodžio 9 d. Anykščiuose, metinėje tautinio paveldo konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ vyko sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatininkų ir amatų centrų iškilmingas apdovanojimas. Komisijos sprendimu Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras pripažintas SĖKMINGIAUSIAI DIRBANČIU LIETUVOJE 2022.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija kvietė susiburti visos Lietuvos amatininkus aptarti, padiskutuoti ir pasidalinti sava patirtimi, ieškant geriausių sprendimų išsaugant Lietuvos tautinį paveldą. Konferencija skirta atkreipti dėmesį į mūsų tradicinių amatų puoselėjimą, išsaugojimą ir perdavimą ateities kartoms. Tautodailininkė Marija Liugienė pasidalino savo įžvalgomis apie šiaudinių sodų pynimo tradicijos išsaugojimo svarbą bei populiarinimą už Lietuvos ribų. Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name vadovė Regina Lukminienė pristatė šio etninio regiono iššūkius saugant ir perduodant tradicijas. Švenčionių krašto patirtimi puoselėjant vietos amatus dalinosi Nalšios muziejaus direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veiklai dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė.

Džiaugėmės linksma šeimininkų – anykštėnų padėka su Živile Žarskute, Respublikinio pasakotojų konkurso „Žodzis žodzį gena“ Druskininkuose 2021 metais – laureate. Liūdėti neleido ir ansambliai: tradicinių kanklių – „Laumakė“ bei folkloro – „Valaukis“.

Konferencijos dalyviai buvo kviečiami ne tik dalyvauti edukacijose, bet ir aplankyti šalia veikiantį praėjusių metų konkurso nugalėtoją – Anykščių rajono tradicinių amatų centrą.

Renginio moderatorius ir siela – charizmatiškoji Zita Kelmickaitė.

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.