Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras


Ventos g. 7A, Kuršėnai, Šiaulių r.

 Tel. 0 41 41 64 44 arba +370 41 41 64 44

Liepos 6 -ąją atverti Kuršėnų dvaro rūmai lankytojams

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras Liepos 6-ąją atvėrė naują istorijos lapą. Šią diena buvo minima ne tik Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, bet ir atverti Kuršėnų dvaro rūmai po restauracijos.

Šventė buvo minima ypatingai, karieta, lydima žirgais, atvyko šventės šeimininkai – Ponia – Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė ir Ponas – aktorius Juozas Gaižauskas.

Kuršėnų dvaro sodyboje buvo galima sutikti: rūmų panelę, dvaro ponias ir ponus, liokajų, ekonomę ir kitus dvaro gyventojus – Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro darbuotojus.

Renginyje tvyrojo dvariška elegancija ir dvasinis pakylėjimas, skambėjo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro styginių kvarteto atliekama muzika.  

Dvaro atgimimu pasidžiaugė Savivaldybės vadovai – Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, Seimo nariai Rima Baškienė ir Liudas Jonaitis. Gražėjančiais Kuršėnais, naujai sutvarkytomis erdvėmis ir atgijusiu dvaru pasidžiaugė kultūros viceministras Rimantas Mikaitis, projekto autoriai architektai Rūta ir Rimantas Stuopeliai, rangovas Mindaugas Kiesas dvaro šeimininkams Etninės kultūros ir tradicinių amatų centrui įteikė simbolinį  raktą, UAB „Jautmalkės lėpis“ vadovas Laimonas Bartkus pasidžiaugė, kad dvaras vainikuojamas jau antrąkart ir palinkėjo šiam unikaliam pastatui ilgai gyvuoti.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė palinkėjo dvarui puoselėti dvariškas tradicijas. Atvertame dvare eksponuojama nedidėlė paroda iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus fondų – rodomi archeologiniai radiniai, surasti dvaro parke archeologinių kasinėjimų metu.

Šventėje dalyvavo ir džiaugėsi atgijusiu dvaru Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai, Šiaulių rajono garbės piliečiai, Kuršėnų miesto garbės piliečiai, Šiaulių rajono savivaldybės seniūnijų seniūnai, seniūnaičiai, gyventojai ir puoselėtojai.

Po iškilmingo atidarymo Kuršėnų dvaro rūmuose vėl vykdoma kultūrinė-edukacinė veikla. Kviečiame aplankyti išskirtinį ir vienintelį tokį Lietuvoje deimantą – Kuršėnų dvaro rūmus.

Ritos Žadeikytės, Zigmo Ripinskio, Šiaulių rajono EKTAC nuotraukos.

 

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.